Zdravý kôň, šťastný pán

Niečo o mne

Kone boli mojou láskou už od malička, asi odkedy viem rozprávať. Už ako dieťa som veľa jazdila a pred pár rokmi som si splnila svoj životný sen a kúpila som si svojho vlastného koníka - kobylu Apinoa. Keďže som pre ňu chcela len to najlepšie, hlavne aby bola zdravá, študovala som na internete články a videá o správnom tréningu a zdraví koňa, až som jedného dňa natrafila na článok o Equinology. 

Zistila som, že tento odbor sa dá aj študovať, avšak nie u nás na Slovensku. Equinology je škola, ktorú založila pani Debranne Patillo v USA, má 20 ročnú históru a je celosvetovo uznávaná. Má pobočky v USA, Anglicku, Austrálii,Novom Zélande, Kanade a Brazílii. Keďže mám po 7 rokoch života v zahraničí dobrú znalosť angličtiny, rozhodla som sa pre štúdium v Anglicku, ktoré bolo najbližšie zo všetkých krajín. 

Tento odborný kurz pod názvom Equine body worker som absolvovala vo Februári 2015 pod vedením samotnej zakladateľky a ako prvá a v súčasnosti ako jediná na Slovensku, Maďarsku a Rakúsku som držiteľka tohoto medzinárodne uznávaného certifikátu. Štúdium bolo skutočne intenzívne a náročné, avšak úžasné a plné neoceniteľných informacií ohľadom anatómie a biomechaniky koňa. Equinology si na svojej reputácii veľmi zakladá a preto získanie certifikátu nie je jednoduché, a nasleduje až po absolvovaní skúšok.

V roku 2016 som absolvovala 80 hodinový kurz veterinárnej chiropraxie pre kone a psy pod vedením MVDr. Heleny Pokorovej v Prahe. Je to pre mňa ďalšia úžasná skúsenosť, ktorá mi otvorila nové obzory v oblasti fyzioterapie a vďaka ktorej môžem koníkom pomôcť ešte viac ako doteraz.

V decembri 2017 som ukončila štúdium akupunktúry a akupresúry pre kone a psy na INTERNATIONAL COLLEGE OF EQUINE and CANINE THERAPIE pod dohľadom pána ALLAN MOFFATT B.SC., B.ACUP.

Teší ma, keď môžem pomocou fyzioterapie zbaviť koníkov bolesti a zlepšiť ich celkový zdravotný stav. Táto práca ma veľmi baví a napĺňa, okrem iného aj preto, že efekt je okamžitý - koníky si častokrát terapiu tak užívajú, až pri nej zaspia.